mapa witryny  

2019-2022

PLAN REUNION POLSKA 2019
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2019
RELACJA Z REUNION POLSKA 2019
RELACJA Z REUNION USA 2019
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2019 – CZĘŚĆ I – WYNIKI
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2019 – CZĘŚĆ II – WYNIKI
RELACJA Z REUNION UK 2019
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2021
SPOTKANIE ŚWIATECZNE 2021
REUNION POLSKA 2022
30-LECIE PROGRAMU SZKÓL PRYWATNYCH
30-lecie Programu Szkół Prywatnych

Wrzesień

29 września 2022 roku mieliśmy okazję świętować 30 lat programu szkół prywatnych Towarzystwa. Rocznicę obchodziliśmy w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, gdzie zgromadziliśmy się, aby przede wszystkim wymienić się naszymi najlepszymi wspomnieniami ze szkół.

Ostatnie 30 lat to 325 przyznanych stypendiów, 29 szkół partnerskich i setki wolontariuszy, którzy co roku sprawiają, że grupa zdolnych nastolatków wyjeżdża za granicę i zaczyna jedną z największych przygód swojego życia.

Podczas uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąc przedstawicieli naszych szkół partnerskich, które są bardzo ważnym elementem sukcesu programu. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli z Dulwich, Chigwell, Royal, Clifton, Rugby i Downside.

W części artystycznej wysłuchaliśmy dwóch utworów na skrzypcach w wykonaniu Dawida Kasprzaka z Wells Cathedral. Wisienką na torcie był minirecital naszej absolwentki, Aleksandry Wittchen (Clifton College, 2012-2014), która jak zwykle zachwyci ła nas swoim pięknym, operowym głosem. Dawidowi i Oli przy pianinie towarzyszył Nicolas Lauener.

Jeśli chcecie wiedzieć, co o naszym programie mówią dyrektorzy szkół oraz nasi absolwenci, zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia, którą znajdziecie tutaj:

Reunion Polska 2022

Lipiec

Doroczny Reunion już na zawsze wpisany jest w lipcowy kalendarz każdej osoby związanej z Towarzystwem. Tegoroczny różnił się jednakże znacząco od poprzednich, ponieważ został on zorganizowany po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Miejsce spotkania także uległo zmianie. Stypendyści, absolwenci oraz ich rodzice tym razem mieli możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, obawami oraz radami w murach hotelu Arkadia Royal w Warszawie.

Nie ulega wątpliwości, że już sam piątkowy przyjazd budził wiele emocji. Czasu na rozmyślanie nie pozostawiono za wiele, ponieważ zaraz po kolacji wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do nawiązania ze sobą pierwszych więzi podczas zabaw integracyjnych. Dzwięki rozpoczętych wtedy pasjonujących konwersacji rozbrzmiewały jeszcze długo do póznych godzin wieczornych.

Jednak, jak się niebawem miało okazać, było to tylko preludium do tego, co miało się dziać w sobotę. Różnorodne i ciekawe plany warsztatów oraz pózniejszych atrakcji nie pozwalały na chwile nudy bądz wytchnienia. Pierwszoroczni zostali ciepło przywitani przez, już bardziej doświadczonych, stypendystów. Wraz z upływem pierwszych minut rozmów traktujących o nadchodzących wyjazdach, początkowe niepokoje zostały zastąpione podekscytowaniem i szerokimi uśmiechami na ustach. W tym czasie drugoroczni zastanawiali się nad swoimi dalszymi ścieżkami kariery podczas wykładów o aplikacji na studia. Absolwenci natomiast spożytkowali ten czas, biorąc udział w nie mniej interesującym panelu dyskusyjnym. Nie zapomniano także o rodzicach, którzy wtenczas poszerzali swoją wiedzę na temat szeroko pojętych wyzwań związanych z nieuchronnie zbliżającymi się rozłąkami.

Wdzięczni za każdą radę, z ogromem nowo zdobytej wiedzy udaliśmy się na aktywności w podgrupach. Dzięki sprzyjającej pogodzie, jedni w to (nie)zwykle słoneczne popołudnie mogli uczestniczyć w spływie kajakowym rzeką Wisłą. Drudzy pogłębiali wówczas swoją wiedzę na temat sztuki w warszawskiej "Zachęcie", a jeszcze inni zdecydowali się wykorzystać ten czas we własnym zakresie.

W błędzie jest ten, kto myśli, że to już koniec naszych sobotnich przygód. Punktem kulminacyjnym Reunionu stało się bowiem uroczyste, wieczorne wręczenie nominacji stypendialnych. Przewrotnie, oficjalnie, w szeregi szczęśliwych stypendystów zostali włączeni nie tylko tegoroczni laureaci. Swoje stypendia odebrali również drugoroczni, którzy po burzliwym rozpoczęciu nauki w szkołach w dobie pandemii mogli na nowo cieszyć się z osiągniętego sukcesu. Po części formalnej polonezem rozpoczęliśmy zabawę, która przy dzwiękach muzyki oraz gwarze rozmów trwała jeszcze niezliczone godziny.

W niedzielę nadszedł czas pożegnań, ostatnich rad oraz życzeń. Niewątpliwie każdy z Nas opuścił Reunion 2022 z doświadczeniami, planami, celami, a co najważniejsze - z nowo związanymi znajomościami, które są w stanie przezwyciężyć dzielącą nas wkrótce różnicę tysięcy kilometrów.

Z całego serca pragniemy podziękować Organizatorom za trud włożony w pieczołowite przygotowanie tak niezwykłego przedsięwzięcia.

W zwyczaju nie mam mówić do widzenia! Powiem więc tylko: do zobaczenia wkrótce... mam nadzieję, że już w grudniu na Spotkaniu świątecznym!

Olga Brzęcka (UWC South East Asia '22-'24)


Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami z Reunion Polska 2022 tutaj.

Spotkanie Świąteczne 2021

Grudzień

19.12.2021 miało miejsce spotkanie świąteczne, w którym uczestniczyli stypendyści, absolwenci i sympatycy Towarzystwa. Dla nas wszystkich jest to zawsze świetna okazja do poznania nowych stypendystów, porozmawiania z innymi absolwentami i złożenia sobie nawzajem życzen. Jako że rok wcześniej nie mogliśmy się spotkać na żywo, tegoroczne wydarzenie było szczególnie wyczekiwane. Nie mogliśmy zatem przegapić takiej okazji i udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcia.

PS Po cichu liczymy, że ponowną sesję uda nam się zrobić podczas wakacyjnego Reunionu!

Ekipa z Downside pozdrawia!

Zebranie Zwyczajne 2021

Maj

Na podstawie przepisu § 20 ust. 3 statutu Towarzystwa Szkól Zjednoczonego Swiata im. prof. Pawla Czartoryskiego (dalej „Towarzystwo”), Zarzad Towarzystwa informuje, ze zostalo zwolane Walne Zebranie Czlonków Towarzystwa, które odbedzie sie w trybie zwyczajnym w dniach 12 lipca 2021 r. – 25 lipca 2021 r. (dalej „Zebranie Zwyczajne”).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę UWC.

Relacja z Reunion UK 2019

Październik

Tegoroczny brytyjski zjazd absolwentów odbył się w czarującym, nadmorskim Eastbourne. Ja i mój drugoroczny skorzystaliśmy z okazji i dotarliśmy tam z Piotrem Hołyszem we własnej osobie oraz jego żoną Sue, którzy zatrzymywali się w hotelu w okolicach naszej szkoły. Kiedy późnym wieczorem zebrała się cała nasza nieduża grupa, udaliśmy się do miejscowego pubu, aby oficjalnie zapoczątkować wyjazd.

Następnego dnia, po krótkim ociąganiu udało nam się dotrzeć na klify w okolicach owianego wieloma legendami urwiska Beachy Head. Chociaż na początku mogło by się wydawać, że warunki pogodowe nie do końca nam sprzyjały, mleczna mgła nadawała urwiskom jeszcze bardziej tajemniczy charakter. To było miejsce, w którym powinien kończyć się świat. Nasz spacer wzbogacony wieloma sesjami fotograficznymi, rozmowami i ciastkami zakończyliśmy w przytulnej kawiarni. Całkiem przemoczeni, ale szczęśliwi i z dobrym materiałem na Instagram.

Po powrocie do schroniska młodzieżowego, przyszedł czas na szybką drzemkę, ale nie za długą, bo w planach była wspólna kolacja w Eastbourne. Tym razem dołączyła do nas Sue, która musiała zmierzyć się z krzyżowym ogniem pytań niektórych absolwentów. Wieczorem mieliśmy jeszcze czas na krótki spacer do molo, na które niestety nie udało nam się wejść (może następnym razem).

W niedzielę wszyscy powoli rozjechali się do swoich domów, do swoich szkół lub na uczelnie. Długo będę wspominać ten wyjazd. Może w przyszłym roku wrócimy tu, tym razem w słońcu.

Marysia Dubec (Worth School '19-'21)


Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami z Reunion UK 2019 tutaj.

Zebranie Zwyczajne 2019 – Część II – Wyniki

Październik

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowań w drugiej części Zebrania Zwyczajnego 2019: pobierz.

Zebranie Zwyczajne 2019 – Część I – Wyniki

Październik

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowań w pierwszej części Zebrania Zwyczajnego 2019: pobierz.

Relacja z Reunion USA 2019

Wrzesień

Tegoroczny zjazd absolwentów w USA odbył się w Holmes – niewielkiej, lecz malowniczej miejscowości na pograniczu stanów Nowy Jork i Connecticut, położonej w pobliżu ścieżek wiodących przez Appalachy. W weekend 27–29 września kilkunastu absolwentów Towarzystwa wraz ze swoimi bliskimi zebrało się, aby odnowić stare znajomości, nawiązać nowe oraz podtrzymać kontakt z Towarzystwem. Chociaż większość absolwentów przyjechała z północno-wschodnich stanów, niektórzy z nas przybyli na Reunion z tak odległych zakątków USA jak Austin, San Francisco czy Seattle.

Weekend upłynął nam przede wszystkim pod znakiem wspólnych rozmów i zażyłych dyskusji, które często ciągnęły się do późnych godzin nocnych i kończyły dopiero wraz z dogasającym ogniskiem. W czasie wyjazdu dopisała nam prawdziwie letnia pogoda, umożliwiając wspólne pływanie w pobliskim jeziorze i odkrywanie pobliskich szlaków górskich. Nie zabrakło też wspólnego gotowania i gier planszowych, którym towarzyszyły żarty, wspomnienia z lat szkolnych w Polsce jak i w UWC oraz polska muzyka.

Reunion był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń związanych z nauką i życiem codziennym w Stanach. Nowi absolwenci mieli szansę usłyszeć cenne wskazówki dotyczące kariery zawodowej w USA, podczas gdy bardziej doświadczeni członkowie Towarzystwa mieli szansę usłyszeć o zmianach zachodzących w ich dawnych szkołach i aktualnościach z życia Towarzystwa.

W imieniu wszystkich uczestników spotkania dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz wspaniałą, rodzinną atmosferę panującą podczas wyjazdu. Szczególne podziękowania kierujemy do Adama Musiała (UWC Li Po Chun '03–'05) za wyśmienitą organizację wyjazdu oraz do Piotra Hołysza (Clifton College '01–'03) za nieocenione przewodnictwo.

Nie możemy doczekać się przyszłorocznego spotkania! Do zobaczenia za rok!

Paweł Benedykciński (The Hotchkiss School '08–'10) i Weronika Grabowska (UWC Mostar '11–'13)


Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami z Reunion USA 2019 tutaj.

Relacja z Reunion Polska 2019

Sierpień

Nadszedł lipiec, a wraz z nim coroczny Reunion Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. Była to szansa dla stypendystów i absolwentów do ponownego spotkania, nic więc dziwnego, że rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych. Pierwszoroczni (często zestresowani nadciągającym wyjazdem) mogli wyciągnąć z nich liczne wnioski. Dzięki mnogości opinii, historii i rad, każdy z nas miał możliwość stworzenia swojego własnego obrazu czekającej nas przygody i przygotowania się mentalnie na przyszłe wyzwania.

Zacznijmy jednak od początku. Wyjątkowo duża liczba zainteresowanych sprawiła, że znany z zeszłego roku hotel „Karolinka” w Gogolinie nie był w stanie nas wszystkich pomieścić. Oficjalnie więc można powiedzieć, że liczba miłośników Towarzystwa gotowych przejechać pół Polski, a czasem i świata, by spotkać się przy wspólnym stole, osiągnęła ten pułap, że potrzebujemy nie jednego, a dwóch hoteli. Na szczęście dla wszystkich położony w niedalekich Krapkowicach hotel „Zamkowy Młyn” okazał się równie gościnny, oferując nam dach nad głową i naprawdę dobre śniadania.

Jednak nie tylko wspaniałym jedzeniem Reunion żyje. Chociaż dzień faktycznie zaczynaliśmy od posiłku, kolejne punkty programu były znacznie bardziej ekscytujące. Nowi stypendyści mieli szansę poznać swoich „równo-rocznych” oraz uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez starszych kolegów i koleżanki. Jeśli ktoś spodziewał się nudnego wykładu o tym, że warto uczyć się matematyki godzinami, zmienił zdanie w ciągu paru pierwszych minut. Drugoroczni chętnie dzielili się wskazówkami jak w zupełnie obcym kraju poczuć się jak w domu. Poznaliśmy sposoby na dobrą organizację czasu i znalezienie bilansu między nauką, a czasem spędzonym z nowo poznanymi znajomymi. W tym czasie rodzicom została przedstawiona prezentacja o Towarzystwie oraz czekających nas za dwa lata studiach.

Na popołudnie zaplanowano dużo atrakcji. Pogoda jednak postanowiła pokrzyżować nam plany i uniemożliwić spływ kajakowy. Deszcz nie ominął również tych, którzy zdecydowali się na zwiedzanie pięknego zamku w Mosznej i otaczających go ogrodów, choć biorąc pod uwagę znakomite towarzystwo, wycieczkę można zaliczyć do udanych. Po powrocie do hotelu wysłuchaliśmy prezentacji Zosi Witkowskiej dotyczącej wolontariatu w Gambii. Zosia opowiedziała nam o życiu lokalnej ludności, ich zwyczajach i wyobrażeniu Europy, niejednokrotnie szokującym i dającym do myślenia. Następnie nadszedł moment najważniejszy dla nowych stypendystów, mianowicie wręczenie nominacji stypendialnych, oficjalnie potwierdzających wkroczenie na nową ścieżkę życia. Tym samym zakończyliśmy formalną część Reunionu, by bez zbędnej zwłoki poświęcić się zabawie przy muzyce i rozmowie na wszelkie możliwe tematy.

Mimo, że razem spędziliśmy tylko kilka dni, jestem pod wrażeniem rodzinnej atmosfery jaką udało się wprowadzić. Dziękujemy za ciężką pracę jaką organizatorzy włożyli w przygotowanie spotkania oraz za otwartość i chęć pomocy, która otoczyła nowych stypendystów z każdej strony.

Nie pozostaje nic jak czekać na kolejny Reunion, by przyszli stypendyści mogli się poczuć tak samo zmotywowani do zmieniania świata jak my.

Olga Raczyńska (UWC East Africa 2019–2021)Wszystkie zdjęcia z Reunion znajdziecie tutaj.

Zebranie Zwyczajne 2019

Lipiec

Szanowni Państwo,

Na podstawie przepisu § 20 ust. 3 statutu Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego (dalej „Towarzystwo”), Zarząd Towarzystwa informuje, że zostało zwołane Walne Zebranie Członków Towarzystwa, które odbędzie się w trybie zwyczajnym w dniach 23 września 2019 r. – 6 października 2019 r. (dalej „Zebranie Zwyczajne”).

Porządek Zebrania Zwyczajnego będzie obejmował:

1. w dniach 23–29 września 2019 r.:
1.1. rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i sprawozdania finansowego za 2017 r.,
1.2. rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i sprawozdania finansowego za 2018 r.,
1.3. głosownie nad uchwałami w sprawie udzielenia absolutorium członkom ustępującego Zarządu;
2. w dniach 30 września – 6 października 2019 r.:
2.1. głosowanie nad uchwałami w sprawie wyboru Zarządu na nową kadencję,
2.2. głosowanie nad uchwałami w sprawie wyboru Komisji Rewizyjnej na nową kadencję.

Na Komisarza Wyborczego Zebrania Zwyczajnego został wybrany Pan Konrad Chodorowski – adwokat z kancelarii prawnej GWW Ladziński, Cmoch i Wspólnicy Sp. k. (adres: ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa), która świadczy usługi prawne dla Towarzystwa.

Zarząd Towarzystwa zaprasza Członków do zgłaszania swoich kandydatur do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: do 18 sierpnia 2019 r. Każdy kandydat może dołączyć do swojego zgłoszenia maksymalnie jedną stronę A4, przedstawiając swoją kandydaturę oraz jedną stronę A4 zawierającą CV.

Jednocześnie Zarząd informuje, że stosownie do postanowień zmienionego statutu Towarzystwa Zebranie Zwyczajne zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. W tym celu Zarząd Towarzystwa jako system informatyczny, za pośrednictwem którego zostaną przeprowadzone obrady Zebrania Zwyczajnego, wybrał platformę ElectionBuddy. Na co najmniej miesiąc przed terminem Zebrania Zwyczajnego przekażemy Państwu za pośrednictwem poczty elektronicznej wszystkie dokumenty będące przedmiotem uchwał planowanego Zebrania Zwyczajnego, w tym w szczególności: sprawozdania merytoryczne i finansowe, opinię Komisji Rewizyjnej, sylwetki kandydatów do Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Komisarz Wyborczy przekaże każdemu Członkowi Towarzystwa uprawnionemu do głosowania indywidualne dane do logowania do dedykowanego systemu informatycznego, umożliwiające oddanie głosów w ramach Zebrania Zwyczajnego.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej kandydatury do Zarządu lub Komisji Rewizyjnej, które chciałyby dowiedzieć się więcej o pracy tych organów, prosimy o bezpośredni kontakt z Przewodniczącym Zarządu: Piotrem Hołyszem () lub z pozostałymi członkami Zarządu, oraz z Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej: Karoliną Augustyniak () lub z pozostałymi członkami Komisji Rewizyjnej.

Wszelkie inne pytania związane z Zebraniem Zwyczajnym prosimy kierować na główny adres e-mail Towarzystwa: .

Z poważaniem,

Zarząd
Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata
im. prof. Pawła Czartoryskiego

===

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami będącymi przedmiotem uchwał planowanego Zebrania Zwyczajnego:

1. Sprawozdanie merytoryczne za 2017 r.
2. Sprawozdanie finansowe za 2017 r.
3. Opinia Komisji Rewizyjnej za 2017 r.
4. Sprawozdanie merytoryczne za 2018 r.
5. Sprawozdanie finansowe za 2018 r.
6. Opinia Komisji Rewizyjnej za 2018 r.
7. Kandydaci do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej kadencji 2019–2021

Wszelkie pytania dotyczące powyższych dokumentów prosimy kierować na adres .

Plan Reunion Polska 2019

Czerwiec

Zapraszamy do zapoznania się z planem Reunion Polska 2019, który odbędzie się w dniach 12–14 lipca 2019 r. w Hotelu Karolinka w Gogolinie k/Opola.

Piątek, 12 lipca 2019 r.

Od 16:00
Przyjazd i zakwaterowanie
18:00-20:00
Kolacja
20:00

i) Stypendyści i absolwenci: zajęcia integracyjne
ii) Rodzice: spotkanie z rodzicami i przedstawicielami Towarzystwa

 

Sobota, 13 lipca 2019 r.

8:00-9:30
Śniadanie
9:30-10:00
Powitanie i prezentacja o Towarzystwie
10:00-11:00

i) Warsztaty dla pierwszorocznych – przygotowanie do wyjazdu
ii) Warsztaty dla drugorocznych
11:00-12:00

i) Warsztaty dla pierwszorocznych – szkoły prywatne
ii) Warsztaty dla pierwszorocznych – szkoły UWC
10:00-12:00

Spotkanie dla rodziców z udziałem absolwentów (tematyka: przygotowanie do wyjazdu, studia, finanse)
12:30-13:30
Obiad
13:30-17:30
Aktywności (do wyboru kilka opcji – do potwierdzenia)
17:30-18:15

Prezentacja Zosi Witkowskiej, absolwentki Stonyhurst College nt. wolontariatu w Gambii
18:15-18:30
Zaangażowanie w życie Towarzystwa „Time, Talent, Treasure”
18:30-19:00
Wręczenie nominacji stypendialnych
19:00
Grill i zabawa z DJ-em

 

Niedziela, 14 lipca 2019 r.

8:00-9:30
Śniadanie
9:30-12:00
Czas wolny, pożegnanie i wyjazdy

 

Prosimy o rezerwację miejsc, pisząc bezpośrednio do pani Basi Boroń (). Osoby zainteresowane pomocą w organizacji tegorocznego Reunion proszone są o kontakt z Przemkiem Gotfrydem ().


przewiń do góry

Numer KRS: 0000128672