mapa witryny  

2019

PLAN REUNION POLSKA 2019
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2019
RELACJA Z REUNION POLSKA 2019
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2019 – CZĘŚĆ I – WYNIKI
ZEBRANIE ZWYCZAJNE 2019 – CZĘŚĆ II – WYNIKI
Zebranie Zwyczajne 2019 – Część II – Wyniki

Październik

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowań w drugiej części Zebrania Zwyczajnego 2019: pobierz.

Zebranie Zwyczajne 2019 – Część I – Wyniki

Październik

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowań w pierwszej części Zebrania Zwyczajnego 2019: pobierz.

Relacja z Reunion Polska 2019

Sierpień

Nadszedł lipiec, a wraz z nim coroczny Reunion Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. Była to szansa dla stypendystów i absolwentów do ponownego spotkania, nic więc dziwnego, że rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych. Pierwszoroczni (często zestresowani nadciągającym wyjazdem) mogli wyciągnąć z nich liczne wnioski. Dzięki mnogości opinii, historii i rad, każdy z nas miał możliwość stworzenia swojego własnego obrazu czekającej nas przygody i przygotowania się mentalnie na przyszłe wyzwania.

Zacznijmy jednak od początku. Wyjątkowo duża liczba zainteresowanych sprawiła, że znany z zeszłego roku hotel „Karolinka” w Gogolinie nie był w stanie nas wszystkich pomieścić. Oficjalnie więc można powiedzieć, że liczba miłośników Towarzystwa gotowych przejechać pół Polski, a czasem i świata, by spotkać się przy wspólnym stole, osiągnęła ten pułap, że potrzebujemy nie jednego, a dwóch hoteli. Na szczęście dla wszystkich położony w niedalekich Krapkowicach hotel „Zamkowy Młyn” okazał się równie gościnny, oferując nam dach nad głową i naprawdę dobre śniadania.

Jednak nie tylko wspaniałym jedzeniem Reunion żyje. Chociaż dzień faktycznie zaczynaliśmy od posiłku, kolejne punkty programu były znacznie bardziej ekscytujące. Nowi stypendyści mieli szansę poznać swoich „równo-rocznych” oraz uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez starszych kolegów i koleżanki. Jeśli ktoś spodziewał się nudnego wykładu o tym, że warto uczyć się matematyki godzinami, zmienił zdanie w ciągu paru pierwszych minut. Drugoroczni chętnie dzielili się wskazówkami jak w zupełnie obcym kraju poczuć się jak w domu. Poznaliśmy sposoby na dobrą organizację czasu i znalezienie bilansu między nauką, a czasem spędzonym z nowo poznanymi znajomymi. W tym czasie rodzicom została przedstawiona prezentacja o Towarzystwie oraz czekających nas za dwa lata studiach.

Na popołudnie zaplanowano dużo atrakcji. Pogoda jednak postanowiła pokrzyżować nam plany i uniemożliwić spływ kajakowy. Deszcz nie ominął również tych, którzy zdecydowali się na zwiedzanie pięknego zamku w Mosznej i otaczających go ogrodów, choć biorąc pod uwagę znakomite towarzystwo, wycieczkę można zaliczyć do udanych. Po powrocie do hotelu wysłuchaliśmy prezentacji Zosi Witkowskiej dotyczącej wolontariatu w Gambii. Zosia opowiedziała nam o życiu lokalnej ludności, ich zwyczajach i wyobrażeniu Europy, niejednokrotnie szokującym i dającym do myślenia. Następnie nadszedł moment najważniejszy dla nowych stypendystów, mianowicie wręczenie nominacji stypendialnych, oficjalnie potwierdzających wkroczenie na nową ścieżkę życia. Tym samym zakończyliśmy formalną część Reunionu, by bez zbędnej zwłoki poświęcić się zabawie przy muzyce i rozmowie na wszelkie możliwe tematy.

Mimo, że razem spędziliśmy tylko kilka dni, jestem pod wrażeniem rodzinnej atmosfery jaką udało się wprowadzić. Dziękujemy za ciężką pracę jaką organizatorzy włożyli w przygotowanie spotkania oraz za otwartość i chęć pomocy, która otoczyła nowych stypendystów z każdej strony.

Nie pozostaje nic jak czekać na kolejny Reunion, by przyszli stypendyści mogli się poczuć tak samo zmotywowani do zmieniania świata jak my.

Olga Raczyńska
UWC East Africa 2019–2021

Reunion Polska 2019

Wszystkie zdjęcia z Reunion znajdziecie tutaj.

Zebranie Zwyczajne 2019

Lipiec

Szanowni Państwo,

Na podstawie przepisu § 20 ust. 3 statutu Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego (dalej „Towarzystwo”), Zarząd Towarzystwa informuje, że zostało zwołane Walne Zebranie Członków Towarzystwa, które odbędzie się w trybie zwyczajnym w dniach 23 września 2019 r. – 6 października 2019 r. (dalej „Zebranie Zwyczajne”).

Porządek Zebrania Zwyczajnego będzie obejmował:

1. w dniach 23–29 września 2019 r.:
1.1. rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i sprawozdania finansowego za 2017 r.,
1.2. rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i sprawozdania finansowego za 2018 r.,
1.3. głosownie nad uchwałami w sprawie udzielenia absolutorium członkom ustępującego Zarządu;
2. w dniach 30 września – 6 października 2019 r.:
2.1. głosowanie nad uchwałami w sprawie wyboru Zarządu na nową kadencję,
2.2. głosowanie nad uchwałami w sprawie wyboru Komisji Rewizyjnej na nową kadencję.

Na Komisarza Wyborczego Zebrania Zwyczajnego został wybrany Pan Konrad Chodorowski – adwokat z kancelarii prawnej GWW Ladziński, Cmoch i Wspólnicy Sp. k. (adres: ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa), która świadczy usługi prawne dla Towarzystwa.

Zarząd Towarzystwa zaprasza Członków do zgłaszania swoich kandydatur do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: do 18 sierpnia 2019 r. Każdy kandydat może dołączyć do swojego zgłoszenia maksymalnie jedną stronę A4, przedstawiając swoją kandydaturę oraz jedną stronę A4 zawierającą CV.

Jednocześnie Zarząd informuje, że stosownie do postanowień zmienionego statutu Towarzystwa Zebranie Zwyczajne zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. W tym celu Zarząd Towarzystwa jako system informatyczny, za pośrednictwem którego zostaną przeprowadzone obrady Zebrania Zwyczajnego, wybrał platformę ElectionBuddy. Na co najmniej miesiąc przed terminem Zebrania Zwyczajnego przekażemy Państwu za pośrednictwem poczty elektronicznej wszystkie dokumenty będące przedmiotem uchwał planowanego Zebrania Zwyczajnego, w tym w szczególności: sprawozdania merytoryczne i finansowe, opinię Komisji Rewizyjnej, sylwetki kandydatów do Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Komisarz Wyborczy przekaże każdemu Członkowi Towarzystwa uprawnionemu do głosowania indywidualne dane do logowania do dedykowanego systemu informatycznego, umożliwiające oddanie głosów w ramach Zebrania Zwyczajnego.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej kandydatury do Zarządu lub Komisji Rewizyjnej, które chciałyby dowiedzieć się więcej o pracy tych organów, prosimy o bezpośredni kontakt z Przewodniczącym Zarządu: Piotrem Hołyszem () lub z pozostałymi członkami Zarządu, oraz z Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej: Karoliną Augustyniak () lub z pozostałymi członkami Komisji Rewizyjnej.

Wszelkie inne pytania związane z Zebraniem Zwyczajnym prosimy kierować na główny adres e-mail Towarzystwa: .

Z poważaniem,

Zarząd
Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata
im. prof. Pawła Czartoryskiego

===

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami będącymi przedmiotem uchwał planowanego Zebrania Zwyczajnego:

1. Sprawozdanie merytoryczne za 2017 r.
2. Sprawozdanie finansowe za 2017 r.
3. Opinia Komisji Rewizyjnej za 2017 r.
4. Sprawozdanie merytoryczne za 2018 r.
5. Sprawozdanie finansowe za 2018 r.
6. Opinia Komisji Rewizyjnej za 2018 r.
7. Kandydaci do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej kadencji 2019–2021

Wszelkie pytania dotyczące powyższych dokumentów prosimy kierować na adres .

Plan Reunion Polska 2019

Czerwiec

Zapraszamy do zapoznania się z planem Reunion Polska 2019, który odbędzie się w dniach 12–14 lipca 2019 r. w Hotelu Karolinka w Gogolinie k/Opola.

Piątek, 12 lipca 2019 r.

Od 16:00
Przyjazd i zakwaterowanie
18:00-20:00
Kolacja
20:00

i) Stypendyści i absolwenci: zajęcia integracyjne
ii) Rodzice: spotkanie z rodzicami i przedstawicielami Towarzystwa

 

Sobota, 13 lipca 2019 r.

8:00-9:30
Śniadanie
9:30-10:00
Powitanie i prezentacja o Towarzystwie
10:00-11:00

i) Warsztaty dla pierwszorocznych – przygotowanie do wyjazdu
ii) Warsztaty dla drugorocznych
11:00-12:00

i) Warsztaty dla pierwszorocznych – szkoły prywatne
ii) Warsztaty dla pierwszorocznych – szkoły UWC
10:00-12:00

Spotkanie dla rodziców z udziałem absolwentów (tematyka: przygotowanie do wyjazdu, studia, finanse)
12:30-13:30
Obiad
13:30-17:30
Aktywności (do wyboru kilka opcji – do potwierdzenia)
17:30-18:15

Prezentacja Zosi Witkowskiej, absolwentki Stonyhurst College nt. wolontariatu w Gambii
18:15-18:30
Zaangażowanie w życie Towarzystwa „Time, Talent, Treasure”
18:30-19:00
Wręczenie nominacji stypendialnych
19:00
Grill i zabawa z DJ-em

 

Niedziela, 14 lipca 2019 r.

8:00-9:30
Śniadanie
9:30-12:00
Czas wolny, pożegnanie i wyjazdy

 

Prosimy o rezerwację miejsc, pisząc bezpośrednio do pani Basi Boroń (). Osoby zainteresowane pomocą w organizacji tegorocznego Reunion proszone są o kontakt z Przemkiem Gotfrydem ().


przewiń do góry

Numer KRS: 0000128672