mapa witryny  

Aukcje

2010
2008
2007

Aukcja 2010

18 czerwca 2010 r., w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów sześciu stypendystkom do szkół UWC oraz jedenaściorgu stypendystom do szkół brytyjskich. Dyplomy poświadczające o przyznaniu stypendiów do szkół brytyjskich wręczył Jego Ekscelencja Ambasador Wielkiej Brytanii Pan Ric Todd, a do szkół UWC — Pan David Sutcliffe, współtwórca ruchu UWC i wieloletni dyrektor UWC Atlantic oraz UWC Adriatic. Zwycięska siedemnastka dołączyła do grona 308 polskich uczniów, którzy przeszli przez program stypendialny Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego w czasie dwudziestu lat jego funkcjonowania.

Podczas uroczystości odbyła się aukcja, dzięki której zebrano 65 100 zł. Dochód z aukcji w całości zasili fundusz stypendialny Towarzystwa. W aukcji licytowano przedmioty — cegiełki, przekazane przez sympatyków Towarzystwa oraz wspierające firmy, takie jak: Polkomtel S.A., TVN S.A., TVP S.A., Polsat. Licytowano m.in. koszulkę i piłkę z autografami Mistrzów Europy w Siatkówce, 2-godzinny lot prywatnym samolotem oraz rejs statkiem po Karaibach dla dwóch osób.

Wieczór uświetnił występ wielkiej artystki operowej Ewy Filipowicz-Kosińskiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie ich autora — Pawła Dumy. [Link]

Aukcja 2008

Blisko 40 000 zł zebrano dla najzdolniejszych polskich licealistów w kolejnej już aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego. Pieniądze te w całości zasilą fundusz stypendialny Towarzystwa.

„Nasz fundusz stypendialny pozwala rokrocznie uzupełnić stypendia fundowane przez organizację szkół międzynarodowych United World Colleges (UWC), której jesteśmy przedstawicielstwem w Polsce oraz współpracujące z nami szkoły prywatne. Dzięki takim działaniom jak aukcje, wpłaty od naszych absolwentów i sympatyków, kwestie finansowe przestają być przeszkodą w kształceniu się wielu zdolnym polskim licealistom” — powiedziała Krystyna Troszczyńska, przewodnicząca Towarzystwa, dziękując za wsparcie uczestnikom aukcji.

W aukcji licytowano przedmioty przekazane przez sympatyków Towarzystwa. Były to m.in. książki, w tym ze specjalną dedykacją przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, a także kolacja w prywatnym klubie MOSIMANN'S w Londynie.

Specjalnym gościem aukcji był David Sutcliffe, jeden z twórców ruchu UWC i wieloletni dyrektor Adriatic College we Włoszech. Pan Sutcliffe, przyjaciel twórcy polskiego komitetu UWC prof. Pawła Czartoryskiego podkreślił rolę ruchu od momentu jego powstania w latach 60., nie tylko jako instytucji edukacyjnej przez którą przewinęło się już ponad 40 tysięcy uczniów ze 170 krajów, ale również w budzeniu przyszłych aktywistów, liderów we wszystkich dziedzinach życia swoich krajów. David Sutcliffe podkreślił również szczególną rolę jaką na przestrzeni ostatnich 20 lat odegrało UWC w odbudowie społeczeństwa obywatelskiego w krajach Europy Środkowej i Wschodniej takich jak Litwa, Ukraina czy kraje bałkańskie.

Aukcja 2007

1 grudnia 2007 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się pierwsza w historii aukcja Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego. Dochód z aukcji wyniósł 25 000 zł.


przewiń do góry

Numer KRS: 0000128672