mapa witryny  

Wprowadzenie

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, której głównym celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez międzynarodową edukację młodzieży w duchu tolerancji, ochrony praw człowieka i aktywności społecznej. Aby ten cel osiągnąć, Towarzystwo podejmuje starania o miejsca w renomowanych zagranicznych szkołach średnich z internatem. Miejscom tym towarzyszą stypendia, których wysokość jest uzależniona od poziomu zamożności rodziny kandydata.

Towarzystwo jest afiliowane przy organizacji szkół międzynarodowych United World Colleges (UWC) istniejącej od 1962 r. z siedzibą w Londynie (www.uwc.org).

Od swego powstania w 1991 r. Towarzystwo przyznało ponad 450 dwuletnich stypendiów. Średnia wartość jednego stypendium to 230 tys. zł.

W okresie 1991–2010, po ukończeniu szkoły średniej 75% naszych stypendystów kontynuowało naukę na uczelniach zagranicznych, głównie w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, a wśród wszystkich stypendystów aż 25% zostało studentami dziesięciu najlepszych uczelni na świecie, w tym Uniwersytetu Harvarda, Oxfordu oraz Cambridge. [Pobierz prezentację]

Towarzystwo ma charakter całkowicie społeczny i utrzymuje się wyłącznie ze składek i darowizn członków oraz sponsorów. Członkami Towarzystwa są przede wszystkim dawni i obecni stypendyści, ich rodziny, oraz osoby fizyczne, wspierające Towarzystwo i jego działalność.

Założycielem i pierwszym przewodniczącym Towarzystwa był profesor Paweł Czartoryski, historyk, członek PAN, obecnie patron Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata.

 


przewiń do góry

Numer KRS: 0000128672